Resmi Gazete'de 3 Temmuz 2017 tarihinde yayımlanan "Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik" uyarınca, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup sağlık amacıyla yurt dışında ikamet eden ve yurt dışından ülkemizi geçici olarak ziyaret eden gerçek kişilere (yurt dışından hasta getirmek) verilen tüm sağlık hizmetlerinde Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aranmaya başlandı. 

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi, sağlık turizmi sürecinin başlangıç aşaması olarak düşünülebilir. 

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Danışmanlığı Nedir?


Sağlık turizmi yetki belgesi, sağlık turizmi hizmetleri sunmak isteyen kuruluşlar tarafından alınması gereken bir belgedir.Bu belge, Sağlık Bakanlığı tarafından verilir ve uluslararası sağlık turizmi standartlarına uygunluk gösteren kuruluşlara verilir.Sağlık turizmi yetki belgesi almak, kuruluşlar için birçok avantaj sağlar.Bu avantajlar arasında, uluslararası standartlara uygunluk, müşteri güveni, kurumsal itibar ve ihracat potansiyeli yer alır.

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Danışmanlığı Hizmeti Nedir?


Sağlık turizmi yetki belgesi danışmanlığı hizmeti, sağlık turizmi hizmetleri sunmak isteyen kuruluşlara, sağlık turizmi yetki belgesi başvuru sürecinde destek veren danışmanlık hizmetidir.Bu hizmet kapsamında, danışmanlık firmaları, kuruluşların sağlık turizmi yetki belgesi başvurusunda ihtiyaç duydukları tüm devlet teşvikleri desteğini sağlarlar.Başvuru öncesi hazırlık, başvuru süreci yönetimi, belge hazırlama, belge sunumu ve denetimlerde destek sağlama gibi konularda danışmanlık hizmeti verilir.

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Danışmanlık Hizmeti Neden Önemlidir?


Sağlık turizmi yetki belgesi başvurusu yapmak, kuruluşlar için zorlu bir süreç olabilir.Başvuru süreci oldukça detaylı ve teknik bilgi gerektiren bir süreçtir.Bu nedenle, danışmanlık firmalarından destek almak, başvuru sürecinde hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır.

Sağlık turizmi yetki belgesi danışmanlık hizmeti almanın avantajları şunlardır:

Sağlık turizmi yetki belgesi başvuru sürecinde karşılaşılabilecek sorunların çözümünde destek sağlar.

Belge hazırlama ve sunum süreçlerinde doğru ve eksiksiz belge sunumu sağlar.

Sağlık turizmi yetki belgesi başvuru sürecindeki maliyetleri azaltır.

Sağlık turizmi yetki belgesi başvurusu için gerekli olan teknik bilgiyi sağlar.

Sağlık turizmi yetki belgesi alarak uluslararası standartlara uygunluk sağlar.

Kimler Sağlık Turizmi Yetki Belgesine İhtiyaç Duyar?

13.07.2018 tarihinden itibaren medikal turizmi faaliyetinde bulunan;

Özel sağlık kuruluşları (hastaneler, tıp merkezleri, poliklinikler, muayenehanesi olan doktorlar)

A Grubu sertifikalı sağlık turizmi aracıları

Sağlık kuruluşları ve aracı firmaların sağlık turizminde faaliyet gösterebilmeleri için "Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" almaları gerekmektedir. Hastane, klinik, poliklinik ve acentelerin sağlık turizmine devam edebilmeleri için Sağlık Bakanlığı onaylı yetki belgesi almaları gerekmektedir.Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan Sağlık Turizmi Devlet Teşviklerinden faydalanabilmek için sağlık turizmi yetki belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Yetki Belgesi onayından sonra yapılacak harcamalar için Sağlık Turizmi Teşvik başvuruları yapılabilmektedir.

Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Danışmanlığına İhtiyacınız Mı Var?


Uluslararası standartlara uygunluk için sağlık turizmi yetki belgesi danışmanlığına başvurun!Icon Sağlık turizmi yetki belgesi danışmanlık hizmetimizden aşağıdaki formu doldurarak faydalanabilirsiniz.

Size en uygun devlet desteklerini sunabilmemiz için, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza en uygun destekleri belirleyebilir ve size özel çözümler sunabiliriz.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman yanınızdayız!

İsim(Gerekli)