Ayrıcalıklı Danışmanlık Hizmetleri

Neden Icon Danışmanlık?

Icon Danışmanlık olarak ihracat ve teşvik süreçlerinin ve faaliyet gösterdiğimiz sağlık turizmi ruhsatlandırma konularının karmaşık ve özen gerektiren bir süreç olduğunu bilerek bu konuda müşterilerimize onların faaliyet alanının dışında bulunan bu alanda bilgi desteğimizi sunuyoruz.Devlet teşvikleri ve ruhsatlandırma süreçleri; birden çok bakanlığın ve kamu kurumunun dahil olduğu, onay süreçlerinde dikkat edilmesi gereken konuların teşvik, vergi, SGK, denetime tabii faaliyetlere ilişkin hukuk, muhasebe gibi alanları kapsadığı için bütün bu konulara zaman harcamanız sizleri asıl faaliyet alanlarınızdan alıkoymaktadır.Icon Danışmanlık, sizlere bu anlamda sürecin en başından itibaren en az vakit kaybettirecek, en az maliyetli ve devlet teşviklerinin ve desteklerin onay ve ödeme süreçlerini geciktirebilecek veya engelleyebilecek; teşvike konu olamayan ve dikkat ve özen yükümlülüğüne uymayarak alınan dolayısıyla daha sonra cezai yaptırıma konu olması muhtemel her türlü hatadan alıkoyacak bilgi ve tecrübeyi sunmaktadır.

Icon Danışmanlık olarak amacımız, devletimizin sunduğu tüm desteklerden tek bir kaynak üzerinden yararlanmanızı kolaylaştırmaktır.İhtiyaç duyduğunuz bilgiye en uygun kaynaktan sürekli olarak erişebilmenizi sağlamak için çalışıyoruz.

Danışmanlığın bilinmeyene ışık tutması ve yeni bakış açıları kazandırması gerektiği anlayışıyla hareket ettiğimiz için, sizlere değer sağlamak en önemli odağımızdır.

Geleneksel ve e-ihracat işlemleriniz, ihracat teşviklerinden yararlanabilmeniz ve ek gelir olanaklarından faydalanabilmeniz için tarafımızdan yeniden tasarlanacaktır.

Hem bireysel hem de kolektif olarak zaman içinde gelişmek öncelikli hedeflerimizden biridir. Sizler için daha çok gelişerek daha başarılı sonuçlara ulaşmanızı hedefliyoruz.

Maliyetler üzerinde mümkün olan en iyi kontrole sahip olmanızı sağlamak için, yasanın ilgili yönlerini analiz edecek, sizler için mevcut olan fırsatları ve teşvikleri belirleyecek ve bu alanda sizlere sürekli destek sunacağız.

Bizimle iletişime geçin ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanarak başarıya giden yolu garantileyin!

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm sorularınız için buradayız.

Sağlık turizmi ve ihracat teşviklerinden yararlanmak için öncelikle sektörde faaliyet gösteren bir firma olmanız gerekmektedir. Ardından, ilgili teşvikler hakkında bilgi sahibi olmak için bir danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz. Teşviklerden yararlanmak için başvuru sürecini tamamlamanız gerekmektedir.
Teşvik başvuru süreci, teşvik türüne ve ilgili kuruluşa göre değişiklik gösterir. Genellikle başvurular, ilgili kurumun internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması ve gerekli belgelerin sunulması ile yapılır. Başvuru süreci, başvuru yapılan teşvik türüne göre değişebilir ve süreç bazen uzun sürebilir.
Teşviklerden yararlanmak için gerekli belgeler teşvik türüne göre değişebilir. Genellikle vergi kayıt belgesi, faaliyet belgesi, KOSGEB belgeleri, yıllık mali tablolar, proje önerisi, iş planı, ihracat belgeleri gibi belgeler gereklidir. Ancak, her teşvik türü için farklı belgeler talep edilebilir.
Teşviklerden yararlanmak için genellikle birçok şart yerine getirilmesi gerekiyor. Teşvik türüne ve ilgili kuruluşun belirlediği şartlara göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, genel olarak şu şartlar aranır:
  • Faaliyet konusunun teşvik kapsamında olması
  • Belirli bir yatırım tutarının yapılması
  • Belirli bir istihdam sağlanması
  • Belli bir süre içinde işe başlanması veya projenin tamamlanması
  • Gerekli belgelerin tam ve eksiksiz olarak sunulması
  • Vergi ve sosyal güvenlik borçlarının olmaması
  • Diğer ilgili şartların yerine getirilmesi
Teşvik alabileceğiniz kuruluşlar, teşvik türüne göre değişebilir. Genellikle teşvikler, KOSGEB, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İhracatçı Birlikleri, Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Kalkınma Ajansları, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Yatırım Ajansı gibi kuruluşlar tarafından sunulur.
Teşviklerin süresi, teşvik türüne göre değişebilir. Bazı teşvikler belirli bir süre için geçerli olabilirken, bazıları sürekli devam edebilir. Süreç teşvik türüne göre değiştiği için, teşvik başvurusu yapmadan önce ilgili teşvikin süresi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.
Teşvikleri takip etmek için ilgili kuruluşların internet sitelerini, resmi gazeteleri ve güncel bilgileri içeren haber sitelerini takip edebilirsiniz. Ayrıca, Icon Danışmanlık olarak bizlerden destek alarak teşvikler hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.
Teşvik başvurularında danışmanlık firması hizmeti almak zorunlu değildir, ancak başvuru sürecinde destek almanız faydalı olabilir.Danışmanlık firmaları, teşvikler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, başvuru sürecinde size rehberlik eder ve gereken belgeleri hazırlamanıza yardımcı olur.Ayrıca, danışmanlık firmaları, teşviklerden en üst düzeyde faydalanmanızı sağlamak için stratejiler geliştirir ve başvuru sürecinde hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlar.Bu nedenle Icon Danışmanlık sizler için doğru adres!

Referanslarımız

30+ Mutlu ve Başarılı Müşteri

Devlet teşviklerine ve desteklere en hızlı şekilde ulaşmak için iletişim formunu doldurun!

Size en uygun devlet desteklerini sunabilmemiz için, lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza en uygun destekleri belirleyebilir ve size özel çözümler sunabiliriz.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman yanınızdayız!

İsim(Gerekli)

Müşteri Yorumları

Müşterilerimiz bizim için her zaman önceliklidir. Onların memnuniyeti, bizim başarımızın en büyük göstergesidir. İşte, sağlık turizmi ve ihracat teşvikleri ve devlet destekleri danışmanlık hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimizin bize bıraktığı bazı yorumlar:

Made by fffuel.com

Sağlık turizmi konusunda yapılacak en doğru hamle, bu alanda uzman bir danışmanlık firması ile çalışmak. Bize tavsiye edilen en iyi firma olduğunuzu söyleyebilirim. Hem sağlık turizmi teşvikleri hem de devlet destekleri konusunda bize her türlü desteği sağladınız ve her adımda yanımızda oldunuz. Teşekkür ederim. 

Aylin K.

İhracat işlerimizle ilgili pek çok sorunla karşılaştık, ancak bu şirket bize çok yardımcı oldu. İşimiz için mevcut olan tüm teşvikleri ve devlet desteklerini araştırdılar ve bize uygun olanları seçmemize yardımcı oldular. İşlerimizde büyük bir fark yarattılar. Çok teşekkür ederiz. 

Bahri D.

Icon ile çalışmak son derece kolaydı ve müşteri hizmetleri mükemmeldi. İhracat teşvikleri ve devlet destekleri hakkında çok az şey biliyorduk, ancak bize her adımı anlatarak işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştırdılar. Sizlerle çalışmaktan mutluyuz ve kesinlikle başkalarına da tavsiye ediyoruz. 

Kevser H.

Sağlık turizmi konusunda hiçbir bilgimiz yoktu ve bu alanda yatırım yapmak istiyorduk. Neyse ki sizinle çalışmaya karar verdik ve doğru karar vermişiz. Verdiğiniz danışmanlık hizmetleri sayesinde, çok daha hızlı ve etkili bir şekilde ilerleme kaydedebildik. Kesinlikle tavsiye ederim. 

Mehmet A.

"Icon Danışmanlık ile çalışmak ihracatımızı önemli ölçüde artırmamızı sağladı. Teşvik danışmanlığı sayesinde yeni pazarlara açıldık ve maliyetlerimizi önemli ölçüde azalttık. Ayrıca profesyonel ve samimi bir ekip ile çalışmak çok keyifliydi. Herkese tavsiye ediyoruz." 

Tuğba T.

"Sağlık turizmi danışmanlığı konusunda daha önce birçok firmayla çalıştık ancak hiçbiri Icon Danışmanlık kadar bize özel bir yaklaşım sergilemedi. İhtiyaçlarımıza yönelik özelleştirilmiş teşvik danışmanlığı sayesinde beklentilerimizin ötesinde sonuçlar aldık. Kesinlikle tavsiye ederiz." 

Zeynep G.