Hizmetlerimiz

Teşvik ve Desteklerden Kimler Faydalanabilir?

Ülkemize döviz getiren hemen birçok faaliyet devlet teşviklerinden faydalanabilir.

Bilişim

Eğitim

Fuarcılık

Gayrimenkul

Kültürel ve yaratıcı endüstriler

Lojistik ve taşımacılık

Sağlık turizmi

Spor turizmi

Romanya

Yönetim danışmanlığı sektörleri

Yeşil hizmetler gibi hizmet ihracatı sektörleri

Yurtdışında büyümeye ve markalaşmaya yönelik adımlar atan; yukarıda sayılan ve sayılmayan ancak ülkemize döviz getiren faaliyetler yürüten bütün şirketler ve bireylerin bu geniş yelpazedeki devlet teşviklerinden faydalanması mümkündür.

Desteklerden nasıl yararlanabilirsiniz?

Personel

Ana faaliyet giderleri

Sosyal güvenlik harcamaları

Kurumlar ve gelir vergisine konu kazançları

Reklam

Tanıtım

Belgelendirme

Fuar

Diğer yurtdışı ve yurtiçi etkinlikleri

Yukarıda belirtilen tüm katılım giderlerinizin %60 oranına kadar olan kısmı teşvik ve desteğe konu olmaktadır.Bunun yanı sıra mal ihracatı yapan şirketlerin özelleştirildiğinde elliden fazla kalemde %75 oranına kadar desteklenmesi de söz konusudur.Buna ek olarak, döviz kazandırıcı faaliyetlere katılan işletmeler Kurumlar Vergisi Kanunu ile birlikte döviz kazançlarının %50’si oranında vergi indirimi desteğinden yararlanabilirler.Bu limitlerin ve yüzdeler destekler/teşvikler özelinde farklılaşır ve bazıları da istisnai durumlara tabidir.

Icon Danışmanlık Yanınızda

Söz konusu devlet teşviklerinden yararlanmanın en kolay ve maliyetsiz yolu bu konuda hizmet veren firmalardan danışmanlık almaktır. Danışanlar, hem teşviklere harcadıkları vakitte kendi işlerinden geri kalmakta hem de yapılan hatalardan dolayı ek maliyetler veya zaman kaybı ortaya çıkmaktadır. Siz içiniz rahat geriye yaslanın, Icon Danışmanlık yanınızda!

Sağlık Turizmi Teşvikleri

Sorunlarınızın ve endişelerinizin farkındayız! Yüzlerce sağlık kuruluşu ve turizm acentesi, sağlık turizmi teşviklerinden kolaylıkla yararlanıyor. Icon Danışmanlık ile sağlık turizmi teşviklerinden yararlanarak başarılı bir yatırım yapmaya hazır mısınız? 

Daha Fazlası

İhracat Teşvikleri

Ürünlerini dış pazarlara ihraç eden işletmelere verilen milyonlarca liralık destekten siz de yararlanmak ister misiniz? Hemen bizimle iletişime geçin, ihracat teşvikleri ile işinizi en üst düzeye çıkarmak için bir plan geliştirmenize yardımcı olalım. 

Daha Fazlası